Ezeket a könyveket olvastam 2018. júliusában:
- Murakami Haruki: Kafka a tengerparton
- Allan Frewin Jones: Talizmán 1. – Ízisz könnyei
- Allan Frewin Jones: Talizmán 2. – Csang-O holdsüteménye
- Allan Frewin Jones: Talizmán 3. – Quilla amulettje
- Birgit Bondarenko: Iskolás leszek!
- Allan Frewin Jones: Talizmán 4. – Parvati elefántja
- Robin O'Wrightly: Emlékkönny
- Takaya Kagami: Seraph of the End 1.
- Takaya Kagami: Seraph of the End 2.
- Takaya Kagami: Seraph of the End 3.
- Takaya Kagami: Seraph of the End 4.
- Takaya Kagami: Seraph of the End 5.
- Takaya Kagami: Seraph of the End 6.
- Takaya Kagami: Seraph of the End 7.
- Takaya Kagami: Seraph of the End 8.
- Takaya Kagami: Seraph of the End 9.
- Constantinus A. P.: 2221
- Takaya Kagami: Seraph of the End 10.
- Timothy Ferriss: The 4-Hour Workweek
- Vivien Shotwell: Mozart múzsája
- Cecelia Ahern: A holnap titkai
- Sofi Oksanen: Mikor eltűntek a galambok
- Ryan Holiday: Ego Is the Enemy
- Agatha Christie: Nyaraló gyilkosok
- Norbert Winney: Sárkányok, farkasok és almák
- Madeline Miller: Akhilleusz dala
- Végh-Fodor Mónika: Mesetréning
Minden hónapban azt szoktam írni, hogy jaj, én nem is olvastam sokat - hát most az ellenkezője van, de igen, rengeteget olvastam, még ha 5 gyerekkönyvet, 10 mangát le is számítok belőle.
Mégpedig ahhoz képest olvastam sokat, hogy voltunk már nyaralni 5 napot, ezek a szép képek Szigligeten készültek.
Vicces módon, akinek csak említem, hogy ott jártunk, mindenki az iránt érdeklődik, hogy megvan-e még a kézműves fagyizó, olyan jó-e a fagyijuk, mint amire emlékszik :D
Jelentem: megvan, és IGEN, még mindig kitűnő a hűsítő finomságuk.
Gyerekként, tiniként nem szerettem a Balcsit, viszont most felnőttként imádom, elég tiszta a vize, sok a kacsa, hattyú, vízityúk, vízisikló, gyík; szép a Balatonfelvidék (Badacsony és környéke), könnyű minden napra programot szervezni a családnak. A vízparton általában van szélmozgás is, aminek például most, a tetőtérben nagyon örülnék…
Ennyi személyes után, jöjjön a könyves tartalom:
Hónap újdonsága volt, hogy részt vettem egy projekthétben, Hajdú-Antal Zsuzsanna Léggömbök duóját népszerűsítettük páran.
Érdekes tapasztalat volt, más szempontok alapján blogposztot írni, nem mondom, hogy nem szenvedtem meg vele, mert igen – viszont Zsuzsit privátban is kedvelem, szóval megérte.
Ha másik magyar szerzőről lenne szó, arra megint vevő lennék, én is több külföldi írót olvasok, mint hazait.
További újítás volt még a bookjournal, vagyis a könyves napló, amibe belekezdtem. Ennek kapcsán aranyos volt a több helyen megkapott kérdés, „ugye a blog megmarad?” :D
Persze, csak nekem könnyebb néha látni a havi adagot, offline is. Sajnos így is kevés kiemelkedő kötet került a kezembe júliusban is. A mangákat nagyon szeretem, de abból láttam az anime verziót, csak a plussz információk miatt izgalmasak, illetve azért, mert jobbról-balra kell olvasni.
Kafka a tengerparton régi kedvenc, iszonyatosan jól esett újra olvasni, talán még jobban élveztem, mint elsőre. Ryan Holiday könyvéről, Az ego az ellenség csak azért nem írtam, mert könyvtárból ki szeretném venni a fordítást is, de egyébként szívesen ajánlom, 5 csillagos élmény volt.
Akhilleusz daláról fogok írni, sikeresen megríkatott kétszer is a vége, illetve nagyon jó könyv volt az Emlékkönny is.
Ezek a könyvek jöttek velem Badacsonyba |
Jelenleg leginkább Matt Haig műve, Miért érdemes életben maradni? ( Reasons To Stay Alive ) köt le - egyszer már végigolvastam, ma vágok neki a másodszori olvasásnak. Biztosan fogok erről is írni, a depresszió miatt kiemelt figyelmet érdemel, de itt is a fordítás után lesz majd blogposzt.
Hogy miért angolul olvasom akkor? Mert óhatatlanul vannak szórendcserék, szófordítási választások, amik befolyásolják a megértést, nekem az elsődleges nyelv, az angol változat számít igazi verziónak.
Twitteren megszavaztátok, hogy olvassam az Elveszett tárgyak őrzőjét, azzal kicsit leálltam a 60. oldalon. A keresztanya pedig várólista csökkentés lesz, ha végre eljutok odáig ;)
Bookjournal |
Megjegyzések
Megjegyzés küldése
Felhívom rá a figyelmet, hogy a blogon a megjegyzések MODERÁLÁS után kerülnek fel; illetve hogy a megjegyzés írója tudomásul veszi, hogy adatait (nevét és online elérhetőségét) ÖNKÉNT adta meg. Harmadik félnek, vagy reklámcélra nem használom fel senki adatait!