Közben persze jó lenne, az egész tanszéki tanári kar szerint, ha decemberre, de legkésőbb az első félév végére meglenne a 30 oldalas szakdoga első változata.
Időnyerőt persze nem adnak...
No, de néha nem is az idő a gond, hanem technikai jellegű problémák, hogy X adatbázist csak bent az ELTE gépein lehet használni, bár néhányat el lehet érni távoli hozzáféréssel is a Szabó Ervines kölcsönzőkártyával, de nem mindet.
Azért persze igyekszem, most az a terv, hogy a következő héten megcsinálom az egyik prezentációt meg a blogbejegyzést, amit a másik tanár kért, aztán jöhet a szakdoga írás. Kíváncsi vagyok, az élet hogy fog beleköpni a terveimbe XDXD
Mindeközben persze nem áll meg a könyves életem, már veszettül lessem az utolsó negyedévre tervezett megjelenéseket, határozottan viszket a tenyerem. Sajnos a helyzet itthon továbbra sem enyhül, még mindig polcstop van, muszáj vagyok kreatív módon megoldani, hogy azért be tudjon kerülni néhány (5-10) új könyv a házba.
Sose legyen nagyobb gondom ugyebár.
Meglepő módon úgy láttam, hogy két jelentősebb szám felé is halad a molyos karrierem, egyfelől mindjárt meglesz 150 olvasmányom 2018-ban, még ha nekem nem is tűnik annyinak.
Másfelől meg hamarosan elérkezem az összes eddigi olvasmányom tekintetében az 1400.-hoz
:D
Mondtam a nagylányomnak, hogy neki kéne állnom befejezni az Owari No Seraph mangákat, és pikk-pakk meglenne a dolog...
De nem csalok, nincs teljesítménykényszerem az olvasás terén. Illetve van, de idén nagyon igyekszem kontrollálni magam. Így se mindig sikerül.
A könyvtár egy kincsesbánya! |
Ezeket a könyveket olvastam 2018. szeptemberében:
- Daniel Kalder: A pokoli könyvtár
- Matt Haig: Miért érdemes életben maradni?
- Murakami Haruki: Világvége és a keményre főtt csodaország
- Ryan Holiday: The Obstacle Is the Way
- Paulo Coelho: Hippi
- Agatha Christie: Találkozás a halállal
- Lynda Balslev: A Fika kicsiny könyve
- Göran Everdahl: Lagom
- Kevin Horsley: Unlimited Memory
- Walt Disney – Az Oroszlánkirály
- Sarah Andersen: Felnőni kiábrándító
- Sarah Andersen: Macskapásztor
- Catherine Price: Digitális detox
- Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg
- Jordan B. Peterson: 12 szabály az élethez
Offline olvasónaplóm szerint ebből 6 kindle e-könyv volt, míg 9 hagyományos kötet. Az Oroszlánkirályt ti is ismerhetitek, ezt lehetett most 99 forintért megvenni az újságosoknál.
A kis herceg pedig Poket zsebkönyv, nálam az első ilyen kiadvány. Szép, színes, tényleg mobilnyi méret, és ami érdekes még benne, hogy új fordítás. Néha meghökkentően más, mint a régi, Rónay György munkája. Példának okáért az ikonikus: Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan. Az új változatban: Jól csak a szívével lát az ember. A lényeg a szemnek láthatatlan.
Kicsi különbség, de érezhető, meglepetést keltő olvasás közben.
Új szerzemények a hónapban, köszönöm Jaffa kiadó! |
A fenti négy könyvből már kettőt elolvastam, a Lagomot és a Fikát, ez utóbbi a kávészünet svéd neve.
A könyvtáriak közül a harmadát már végigbogarásztam a Harry Potter kiállítás könyvnek, ebből nyilván lesz majd blogbejegyzés is ;)
Sok jó olvasmányélményt, mesés októbert kívánok Nektek!
Mindig csodálom, hogy a családod és a tanulmányaid mellett is ennyi időd jut az olvasásra és a blogra! 150 könyv elképesztően sok! Én nyögve se vagyok még 50-nél sem, és tengernyi az időm hozzád képest valószínűleg, csak nem tudom eléggé kihasználni, plusz engem mindig elcsábít a net, lógok rajta, kommentelgetek, elszöszölök a bejegyzésekkel fb-kal... :S Olvasni is lassan olvasok.
VálaszTörlésA kis hercegnél pont a fordítás riaszt... és látom nálad, hogy a híres idézetet is megváltoztatták, hát ennek nem örülök. Még gondolkodom, hogy beszerezzem-e, vagy hagyjam.
Hajrá a sok feladathoz, beadandóhoz és szakdogához! :)
Kökszi, de azért nekem jó dolgom van, csak a háztartás + 3 gyerek + egyetem kombó van, nincs mellette munkám :D
TörlésValamint idén hiába olvastam relatíve sokat, kevés a maradandó élmény. Nem mindig a mennyiség számít.